Przejdź do głównej zawartości

dezACT(A)ywacja 2



"Przyjęto procedurę 2016/0280(COD) inaczej nazywaną  Dyrektywą w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym.
Podobny obraz

Mając w pamięci wojnę o ACTA ("Anti-Counterfeiting Trade Agreement, ACTA, czyli umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrabianymi ) jakiś genialny mózg połączył te dwa pojęcia Dyrektywa 13 i AKTA w jeden sztuczny twór ACTA 2. Zabieg tak genialny co szatański. Pomijając fakt, że (prawdopodobnie) nasze lokalne urzędasy zmutują przepis bardziej niż RODO, to co chodzi? No właśnie, a skoro nie wiadomo, o co chodzi, to o co? O pieniądze. Zwykłe januszowe pieniążki.


Wynajęto kilku płaczliwych youtuberów by wmówili nam, że nie będzie memów. Ojoj smuteczek. Czy tylko o to? Sztuczna nagonka. cenzura już jest w sieci. Wstaw nagie foto na fb i przekonaj się. Algorytmy kasują treści sprzeczne z moralnością.
To o co chodzi?


Mamy kilku znanych patostreamerów, którzy generują coiny.
Może by ich tak zbanować ich? Kto ma to zrobić i dlaczego?

Znalezione obrazy dla zapytania patostreamerzy mem

Phi. Youtuby mają z nich ruch w interesie.

Sami tego nie ruszą, ale można zgłosić treść "niezgodną". Raport idzie do amerykańskiej centrali i może po kilku tygodniach skasują, lub raczej nie. Taki "pisz na Berdyczów "


Znalezione obrazy dla zapytania policja na internet meme

Co może to zmienić?

Może jakaś ustawa?

No i poszło, zapaliła się lampka w USA.

Komu zależy, by tak nazwać i stygmatyzować dyrektywę?


Podobny obraz

Od samego początku chodziło tylko o pieniądze. Bo amerykańskie koncerny będą musiały podzielić się zyskami z wydawcami i artystami.

Jeśli tworzysz aplikację i nie podzielisz się zyskami z Google, to pomogą zniknąć jej w czeluściach internetów. Unia nakłada kary za działania monopolistyczne i co? Nic, opłaca się im zapłacić i robić to dalej. Dyrektywa poruszyła koncerny i już wielki płacz. Tak naprawdę jesteśmy tylko numerami na ich kontach bankowych.

Dodatkowo będą zmuszeni zaimplementować sposób kontroli treści, które zamieszczane są na tych portalach. Kto je tam zamieszcza? Typowy użytkownik. W kręgach IT mówi się czasami użyszkodnikYT i inni potentaci świata WWW będą zmuszeni wybulić kasę na sito, które oddzieli użytkowników od tych drugich.

Tani transparent z "wolność słowa" zrobił swoje, nikt się nie zastanawia i odruchowo udostępniamy, że koniec świata - mema nie zobaczę… cenzura źle się kojarzy w naszym kraju.

Nie musisz tego przyjmować do wiadomości, to jedna z możliwości.
Pamiętaj!!!! Nikt Ci nie powie, co masz myśleć!
Ważne, że ślepo nie powtarzasz tego co inni krzyczą!

Znalezione obrazy dla zapytania question everything

Na koniec zacytuje:

Na mocy zmian przepisami art. 13. nie będą objęte: encyklopedie internetowe, takie jak np. Wikipedia, archiwa edukacyjne i naukowe oraz platformy pasywne (tzw. usługi w chmurze dla indywidualnych użytkowników), platformy w ramach otwartego dostępu, platformy sprzedażowe jak EBay czy Amazon i wszystkie platformy, których głównym celem nie jest dostęp do treści objętych prawem autorskim (np. portale randkowe), ani ich magazynowanie.

Platformy, których dotyczy art. 13., powinny podpisać licencje z właścicielami praw na treści chronione prawem autorskim. Jeśli platforma nie otrzyma takiej licencji, będzie musiała usunąć treści wskazane przez właściciela praw. Jeśli platforma nie dopełni obowiązków, będzie odpowiedzialna za nielegalne treści wprowadzane przez użytkowników.

Start-upy będą podlegały mniejszym restrykcjom niż wielkie, od lat działające na rynku firmy internetowe. Regulacjami nie będą objęte też prace internautów takie jak memy, gify itp.
” 
TVN24Bis ->tak, ta stacja.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Blender - Klawiszologia czyli podstawowe skróty klawiaturowe

2012: Blender pierwsze podejście... Kilka lat temu, gdy zainteresowałem się grafiką 3d usłyszałem o Blenderze. Mówię sobie "blender slender, lubię kogel-mogel to sobie poradzę", nabrałem szklankę cukru i dwa jajka... Damn gdzie to się wsypuj, a gdzie wlewa? Present day...       AAAAAAA - to taki program, no tak. Seems legit...  Blender to  wolne oraz otwarte oprogramowanie (czyli darmowe) do modelowania, renderowania obrazów i animacji trójwymiarowych (można zrobić film animowany lub grę). Stworzyła go firma  NeoGeo, od początku głównym programistą jest Tony Roosendaal. Trochę niedoceniany, ale w pełni funkcjonalny i cały czas rozwijany program. Genialny do nauki, dzięki niemu dowiesz się czy nadajesz się do tego. Więcej znajdziesz w Wikipedii ;) Program można pobrać ze strony blender.org        Oprogramowanie ma osobliwy interface, trzeba się do niego przyzwyczaić. Do płynnej pracy z programem najlepiej zapamiętać skróty klawiszowe: A - Zaznacza wsz

Nowy Rok, nowe siły ;)

Minął kolejny rok. Dłuższa nieobecność autorów spowodowała zastój i ciszę. Powstaje równolegle kilka tekstów, a możne nawet coś papierowego...  Na stronie pojawiła się kolejna strona, która dotyczyć będzie gier "bez komputera", a zakładek w planach jest kilka. Żeby nie spamić dodajemy jeden tekst. Damy szanse młodszemu pokoleniu: Zapraszamy do zapoznania się z tekstem Aleksandry Kabulla. Pierwszy wywiad tej dobrze zapowiadającej się dziennikarki. Trzymamy kciuki i czekam na więcej. Nie będę przedłużał, poniżej link. Wystarczy jeden klik i pamiętajcie o dobrych radach: RPGi  – pasja "nie z tego świata ” Zapraszam w imieniu Oli.

DOOM, gra z piekła rodem...

    MUST KNOW Twórca: Tom Hall Producent: idSoftware Debiut: 10 grudzień 1993r. Gatunek: first-person shooter Tryb: single-player, multiplayer Krótka historia Doom po raz pierwszy pojawił się jako bezpłatny odcinek, składający się z 9 poziomów. W ciągu dwóch lat odtworzyło go około 15-20 milinów osób. Dwa kolejne, wydane jako pełna gra, zostały sprzedawane wysyłkowo. Natomiast, w 1995 roku w sprzedaży detalicznej pojawił się Ultimate Doom – zaktualizowana wersja z dodatkowym odcinkiem i trudniejszymi poziomami. Sukces gry rósł wraz z pojawianiem się kolejnych dzieł, m.in.: Doom II: Hell on Earth (1994), Doom 3 (2004)Doom(2016), a od 20 marca, również najnowszy DoomEternal. Seria jest pionierem dystrybucji online oraz technologii (w tym grafiki 3D i gier wieloosobowych w sieci).  Zalicza się ją do najważniejszych i najlepszych gier wszech czasów.   Diabelska misja W serii Doom gracz wciela się w kosmicznego żołnierza – Doomguya (później nazwanego D